Analýza bezdrátových sítí

V zastoupení firmy Spanalytics nabízíme nejmodernější technologie pro analýzu paketů v bezdrátových sítích, testování bezdrátových zařízení a zvyšování kyberbezpečnosti. Níže je přehled možností.

Analýza bezdrátové komunikace v pásmu 2,4 GHz

S využitím širokopásmového analyzátoru PANalyzr s SDR rozhraním lze zachytávat a analyzovat pakety v ISM pásmu 2,4-2,5 GHz s přesností 250 ns. Mezi podporované protokoly patří Bluetooth (klasický i Low Energy), Wi-Fi a protokoly založené na IEEE 802.15.4 (Zigbee, Thread, atd.).

PANalyzr je dodáván s příslušným softwarem, který lze spustit na Windows, MacOS i Linuxu. Základem je Wireshark, do kterého jsou posílána veškerá zachycená data. Součástí je několik předdefinovaných profilů pro lepší filtrování a zobrazení paketů. PANalyzr software je nástavbou, která umožňuje dodatečné funkce analýzy, zejména:

  • Pokročilé filtrování a seskupení paketů.
  • Přehledné zobrazení meta dat.
  • Možnost nastavení automatického start/stop časování.
  • Dešifrování zachycených paketů.
  • Nastavení alarmů (např. při detekci určité adresy zařízení nebo typu služby (Bluetooth) se provede definovaná akce).
  • Zobrazení RSSI hodnot a RF kanálů požadovaných paketů v grafu.
  • Možnosti geolokace.
  • Další možnosti podporující služby jako WIDS a SPIoT, které jsou uvedeny níže.

Analýza bezdrátové komunikace v Sub-GHz pásmu

Pro analýzu bezdrátové komunikace v Sub-GHz pásmu je ke klasickému PANalyzru přidán IoT Expansion Pack, do kterého se v závislosti na protokolu připojí příslušné moduly. Podporovány jsou protokoly založené na IEEE 802.15.4 (Zigbee, Thread), Z-Wave nebo LoRa. Zachycené pakety mohou být analyzovány ve Wiresharku, resp. PANalyzr softwaru, stejně jako pakety zachycené v pásmu 2,4 GHz.

SPIoT – Automatizovaný systém bezpečnostního auditu pro bezdrátová zařízení

SPIoT je plně automatizovaný systém pro testování zabezpečení bezdrátových produktů. Jedná se o doplněk ke klasickému PANalyzru (SPIoT). SPIoT obsahuje stovky testů připravených odborníky s mnohaletou praxí v oblasti zabezpečení. Pokud vlastníte Bluetooth, WiFi, Matter, Z-wave nebo LoRa zařízení, můžete ho pomocí SPIoT podrobit bezpečnostnímu auditu. Pouze vyberete set testů a spustíte. Výstupem je podrobný test report. V případě detekce bezpečnostního problému je vygenerováno doporučení, jak stav zlepšit.
Systém je vhodný například pro vývojáře, kteří chtějí zajistit vysoký bezpečnostní standard jejich produktů, aniž by museli najímat drahé bezpečnostní konzultanty.

Systém detekce narušení (WIDS – Wireless Intrusion Detection System)

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Široké možnosti využití

Proč s námi?

Jsme oficiálním distributorem produktů Spanalytics pro Evropu. Neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám poradíme.

Poradíme s výběrem vhodných produktů. Dodáme potřebný hardware a software s garantovanou zárukou. Pomůžeme s nastavením.

Zdarma poskytneme demonstrační ukázku, jak PANalyzr funguje. Domluvte si s námi vhodný termín.
Pomůžeme s instalací a nastavením. Zodpovíme případné dotazy. Budeme Vás informovat o aktualizacích softwaru.

Referenční projekty a řešení